Weterynarz Namysłów

previous arrow
next arrow
Slider

JAK CZĘSTO KĄPAĆ PSA?

Częstotliwość kąpieli psa jest uzależniona od kilku czynników:

 1. wieku psa (szczenię czy dorosły osobnik)
 2. rasy (krótkowłose czy długowłose)
 3. warunków utrzymania (pies „podwórzowy” czy „domowy”)

Pielęgnacja szczenięcia winna ograniczać się do przemywania zwilżoną, ciepłą, miękką gąbką lub szmatką oczu, nosa, odbytu i w razie konieczności sierści. Po ukończeniu 6 miesiąca życia, gdy wymaga tego stan okrywy włosowej, można pieska wykąpać.

Włosy psa gromadzą zanieczyszczenia z powietrza, osad z kurzu czy błota, poza tym psy lubią wytarzać się w CZYMŚ co niekoniecznie jest przyjemne dla naszego nosa. Dlatego , gdy zajdzie taka konieczność to psa powinno się wykąpać.

Psy „podwórkowe”, mieszkające w budzie bądź w kojcu, narażone są na zmienne warunki atmosferyczne. Psy mają naturalną , łojową barierę ochronną skóry, która chroni psiaka przed zimnem, wiatrem , deszczem czy atakiem patogenów. Warstwa ta zostaje „zniszczona” podczas kąpieli, dlatego psy „podwórkowe” winno się kąpać nie częściej niż 2 razy do roku, najlepiej podczas ciepłych, słonecznych dni.

Trzeba pamiętać, iż do kąpielinie wolno używać kosmetyków przeznaczonych dla ludzi, albowiem skóra psa ma inne pH niż skóra ludzka. Należy stosować wyłącznie środki przeznaczone dla zwierząt lub używać samej wody, bez dodatku detergentów.

PRZYGOTOWANIE PSA DO KĄPIELI

 1. Kąpiel zaleca się po ostatnim, długim spacerze- pies będzie spokojniejszy. Po kąpieli ze względów zdrowotnych pies nie powinien wychodzić na dwór (chyba,że jest lato).
 2. Przed samą kąpielą pies nie powinien być karmiony.
 3. Psy z długim włosem przed kąpielą należy wyczesać (włosy przed czesaniem winno się zwilżyć).
 4. Należy przygotować wszystkie niezbędne przybory (ręczniki, mata do wanny, tampony z waty, którymi można zabezpieczyć przewód słuchowy pupila, szampon).
 5. Maksymalna temperatura wody to 35 stopni Celsjusza.

KĄPIEL KROK PO KROKU

 1. „Namaczamy” pupila od ogona w kierunku szyi. Ważne by nie zamoczyć głowy. Szczególnie należy uważać na uszy, oczy, nos.
 2. Szampon wlewamy na dłoń i wmasowujemy w pieska-zaczynamy od grzbietu, potem brzuch, łapy i ogon. Długie włosy należy masować z góry w dół, aby ich nie skołtunić.
 3. Spłukujemy bardzo dokładnie.
 4. Myjemy szamponem głowę (wcześniej należy ja namoczyć), szczególną ostrożność należy zachować w okolicach oczu, nosa, pyszczka i uszu. Wniosek- cała głowę myjemy bardzo ostrożnie.
 5. Osuszamy psa ręcznikiem.
Godziny otwarcia gabinetu
godziny1

Wizyty po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Proszę dzwonić w godzinach pracy gabinetu.

Nagłe przypadki będą przyjmowane w trybie pilnym.

Facebook
Opinie

Krzysiek Wilczyński
To że sympatycznie to wszyscy miłośnicy zwierząt wiedzą, ale ważniejsze że profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Przerabiałam kilka gabinetów ale w. końcu trafiłem na właściwy. Zuza aż piszczy gdy zobaczy CIOCIĘ MADZIĘ. POLECAM


Paulina Wiktoria Grabiec
Super opieka medyczna dla zwierzaków. Pani Magda ma niezwykłe podejście do psiaków. Swoją wolą walki o ich dobro potrafi działać cuda. Gorąco polecam wszystkim.


Ewa Łukasiewicz
Co tu dużo mówić, najlepszy wet u jakiego byłam ze zwierzakiem, złote serce, człowiek anioł, ma podejście do pacjenta, polecam i pozdrawiam


 Zobacz więcej opinii na FB >